19 Temmuz 2024 Cuma - Namus belâsı Namus belâsı
Gönderiler

Namus Belâsı Deyiminin Anlamı Nedir?

Namus Belâsı Deyimler cümle içerisinde kullanıldığı gibi günlük hayatta da oldukça tercih edilir. Namus Belâsı deyimi de Türkçede yaygın olan deyimlerden birisi olarak öne çıkar. Bu deyimin anlamı ile ilgili bilgi sahibi olmak önemlidir; çünkü anlamını bilmeden doğru bir kullanım yapmak mümkün değildir. Peki, Namus Belâsı deyimi anlamı ne demek, nereden gelir? Detaylar içeriğimizde.

Takip Et
Namus Belâsı Deyiminin Anlamı Nedir?

Namus Belâsı Deyimler, bir olayı veya durumu anlatmak için kullanılan sözcük veya cümlelerdir. Deyimlerin anlamı, genellikle bir metafor, benzetme veya bir hikaye gibi bir anlatımla ifade edilir. Deyimler, dilin zenginliğini ve kültürel birikimini yansıtmaktadır. Deyimler genellikle yerleşik ve sık kullanılırlar ve sözlüklerde veya deyimler sözlüğünde sıklıkla bulunabilir. Durum böyleyken deyimlerin anlamları ile ilgili bilgi sahibi olunması gereklidir. Zira kimse bir deyimi yanlış kullanmak istemez. Namus Belâsı deyiminin anlamı da bu noktada sıklıkla araştırılır.

Namus Belâsı Deyimi Anlamı Ne Demek?

Namusunu, şerefini, itibarını korumak için katlanılan sıkıntılı durum, kabullenilen zarar ziyan. Namus belâsına az kaldı canından oluyordu delikanlı.

Bu deyim toplam 186 kez okundu.

N harfi ile başlayan deyimler
Deyimler ve Anlamları
Popüler Deyimler
N harfi ile başlayan rüya tabirleri
Copyright © 2017 - Tüm Hakları Saklıdır.
Gizlilik PolitikasıÇerez Politikasıİletişim
Gönderiler Gönderiler Gönderiler Gönderiler