20 Mayıs 2024 Cumartesi
Gönderiler
Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi 2023 Sonuçları Bilet Sorgulama Ekranı

Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi 2023 Sonuçları Bilet Sorgulama Ekranı

Milli Piyango Çekiliş Sonuçları Milli Piyango, Milli Piyango Çekilişi, Milli Piyango Sonuçları, Milli Piyango Çekiliş Sonuçları, Milli Piyango Yılbaşı Sonuçları

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü - Milli Piyango Çekiliş Sonuçları - 2023 yılında Milli Piyango büyük ikramiyesi hangi numaraya çıktı? Milli Piyango Sonuçlarını en hızlı şekilde bilet sorgulama ekranından yapabilirsiniz.

Milli Piyango, Milli Piyango Çekilişi, Milli Piyango Sonuçları mpi.gov.tr, Milli Piyango Çekiliş Sonuçları, Milli Piyango Yılbaşı Sonuçları, Milli Piyango 9 Ocak Çekilişi, www.millipiyango.gov.tr.

Hatalı aramalar: www.millipiyango.com, www.millipiyango.com.tr, piyango tr, www milli piyango

 • Milli Piyango çekilişi nedir?
  Milli Piyango İdaresi (MPI) tarafından gerçekleştirilen Milli Piyango Çekilişi her ayın 9, 19 ve 29'uncu günlerinde gerçekleşmektedir. Genel itibariyle akşam saatlerine doğru Milli Piyango sonuçları bilet sorgula ekranı aktif olmaktadır. Tam liste (sıralı liste) halinde açıklanan listede son 6 rakamına göre büyük ikramiye kazanan numaralar birlikte son 5, 4, 3, 2 rakamına göre çeşitli ikramiyeler kazanan numaralar detaylı olarak yer almaktadır. Aynı zamanda teselli ikramiyesi ve amorti kazanan numaralar da sonuç listesinde bulunmaktadır.
 • Milli Piyango sonuçları nasıl öğrenilir?
  2023, 2021 ve 2022 yıllarında gerçekleştirilen Milli Piyango sonuçları ile ikramiyelerin hangi rakamlara çıktığını hızlıca öğrenmek istiyorsanız, şu an bulunduğunuz sayfadan sonuçlar açıklanır açıklanmaz hızlıca piyango bileti sorgula işlemlerinizi yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken çekiliş tarihi seçimi yapmak ve bilet numaranızı sorgulama kutusuna girerek bilet sorgula butonuna basmaktır. Böylece ücretsiz olarak bilet sorgulama yapabilir ve biletinize ikramiye çıkıp çıkmadığını öğrenebilirsiniz.
 • Milli Piyango sorgulama işlemini nasıl gerçekleştiririm?
  Milli Piyango bilet sorgulama işlemini Hurriyet.com.tr bilet sorgulama motoru üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bilet sorgulama ekranı içerisinde yer alan bilet numarası alanına sahip olduğunuz biletinizin numarasını giriniz ve ardından sorgula butonuna tıklayınız. Böylelikle bilet sorgulama işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Sadece tek bileti değil diğer biletlerinizin numaralarını yazarak bu şekilde sorgulama yapabilirsiniz.Sadece bilgisayar üzerinden değil telefondan milli piyango sorgulama yapmak isteyen kişiler cep telefonlarından kolay bir şekilde sorgulama işlemi yapabilirler.
 • Milli Piyango ikramiyesi nereden alınır?
  Biletinizin son üç (3) numarasına kadar isabet etmiş olan ikramiye tutarını Milli Piyango gezici ve sabit bayilerinden alabilirsiniz. Ayrıca gezici ve sabit bayiler son dört ya da beş rakamına ikramiye isabet etmiş biletlerin ödemelerini yapabilirler. Daha yüksek tutarda ikramiyelerin ödemeleri gezici ve sabit bayiler tarafından yapılamaz.
  Başbayiler ve sanal ortam bayileri Milli Piyango İdaresi ile imzalamış oldukları sözleşmede yer alan tutara kadar olan ikramiyeler için ödeme yapabilirler.
  Yılbaşı çekilişinde Bir milyon TL (1.000.000 TL) ve üzeri büyük ikramiye tutarları, yılın diğer zamanlarında yapılan çekilişlerdeki büyük ikramiye Genel Müdürlük tarafından bundan daha küçük olan ikramiyeler şube müdürlükleri tarafından ödenmektedir.
 • Milli Piyango biletine imza atılır mı?
  Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen tüm şans oyunlarına ait biletlerin arka yüzüne isim ve soy isimin yazılarak imzalanması güvenlik açısından önerilmektedir. Ek olarak ikramiye kazanan kişilerin ikramiyelerini almak için başvurmaları durumunda kendilerinden biletin sahibi olduklarını ispatlamaları için bilet arka yüzüne ad ve soyad yazarak imzaları istenmektedir.
 • 2023 Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi ne zaman gerçekleşecek?
  Milli Piyangonun çekilişinin gerçekleştiği tarih yalnızca Milli Piyango yılbaşı çekilişi gerçekleştiği zaman değişmektedir. Milli Piyango yılbaşı çekilişi her yılın sonunda 31 Aralık tarihinde yapılır. Bu yılda 31.12.2023 tarihinde yılbaşı çekilişi gerçekleştirilecektir.
 • Milli Piyango yılbaşı 2023 çekiliş sonuçları nasıl kontrol edilir?
  MPİ sitesinden ya da sitemizde yer alan milli piyango yılbaşı 2023 sonuçları sayfası üzerinden yılbaşı çekilişi gerçekleştirildiği andan itibaren sonuçları görebilir ve biletlerinizi kontrol edebilirsiniz. Çekiliş 31.12.2023 tarihinde yapılacaktır.
 • Amorti, çeyrek, yarım ve tam bilet sorgulama için farklı işlem gerekir mi?
  Bilet türünüz fark etmeksizin; çeyrek, yarım ve tam bilet sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bilet numaranızı bilmeniz yeterlidir. Yine biletinize amorti isabet edip etmediğini kontrol etmeniz için farklı bir sorgulama yapmanız gerekmemektedir.
 • Milli Piyango biletleri nerede ve nasıl basılmaktadır?
  Biletlerin basım işi T.C. Merkez Bankası’nın sahip olduğu Banknot Matbaasında filigranlı özel para kağıtları üzerine güvenlik koşulları altında gerçekleştirilir. MPİ’nin basımı gerçekleştirdiği tüm biletler, Türk Parasını Koruma yasası güvencesindedir.
 • Bilet satın alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
  Milli Piyango biletinin arkayüzünde bayi satış mührünün yer alması gerekir. Pürüzsüz bir yapıda ya da kağıdın örselenmemiş biçimde bir yapıya sahip olmasına dikkat edilmesi önemlidir. Biletin ön yüzünde sol alt kısımda bulunan güvenlik numarasına iki parmakla gezdirme işlemi yapıldığında rakamların kabarık olduğu hissedilmesi gerekir. Bileti ışığa doğru tutmanız durumunda biletin dokusu içerisinde beyaz renkte MP amblemli filigran yer almaktadır. Ultraviyole ışık altında mavi ile açık yeşil renkte parlayan ve kesik çizgiler biçiminde dağılımı olan elyaflar (3mm) bulunur.
 • Milli Piyango bileti kimler tarafından satın alınabilir?
  18 yaşından büyük olan bireyler Milli Piyango bileti satın alabilirler. 18 yaşını doldurmamış, 18 yaşından küçük olan bireyler bilet satın alamazlar ve biletlerine ikramiye çıkması durumunda ikramiye ödenmesini talep edemezler.
 • Milli Piyango biletlerinde zaman aşımı süresi ne kadardır?
  Milli Piyango biletlerine çıkmış olan ikramiyelerin bir yıllık zamanaşımı süresi bulunmaktadır. Çekiliş gerçekleştikten itibaren ikramiye kazanan biletlerin bir yıl içerisinde ibraz edilip ikramiyelerin alınması gerekmektedir. Bir yıllık zaman aşımını geçmiş olan biletlere ikramiye ödemesi gerçekleştirilmez. Zaman aşım süresi hafta sonuna ya da resmi tatile denk gelmiş olması durumunda izleyen ilk iş günü içerisinde mesai bitimine kadar ikramiye alınabilir.
YorumlarToplam 4 yorum yapılmıştır.
Avatar Seç
Avatar Seçimi Yapın
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gonderiler.com sorumlu tutulamaz.
 • Özlem 6 yıl önce

  hiç kimse kusura bakma 2019'un en zengini ben olucam çünkü 31 aralık milli piyango çekiliş sonuçları bana çıkacak ne esra ne murat emoticon

  2 1 Yanıtla
 • Murat 6 yıl önce

  Esra hanım kusura bakma ama milli piyango sonuçları kime çıktı diye hiç merak etme çünkü bana çıkacak emoticon

  2 0 Yanıtla
 • Esra 6 yıl önce

  Milli Piyango kesin bana çıkacak kimse merak etmesin boşuna bu yıl çok şanslı birisi olduğumu düşünüyorum emoticon

  2 0 Yanıtla
 • Nazlı 6 yıl önce

  Yılbaşı milli piyango özel çekiliş sonuçları saat kaçta canlı olarak izleyeceğizemoticon Hangi kanaldaemoticon

  1 0 Yanıtla
Şans Oyunları
gonderiler.com gonderiler.com gonderiler.com gonderiler.com