Gönderiler

Dünyanın en güçlü roketi Falcon Heavy'yi içinde elektrikli bir arabayla uzaya fırlattı.

07 Şubat 2018 448 Yorum Yap

Dünyanın en güçlü roketi Falcon Heavy'yi içinde elektrikli bir arabayla uzaya fırlattı.

Tesla'nin üst düzey yöneticisi ve SpaceX'in kurucusu milyarder iş adamı olan Elon Musk'a ait Roket, Florida eyaletindeki Kennedy..

Tesla'nin üst düzey yöneticisi ve SpaceX'in kurucusu milyarder iş adamı olan Elon Musk'a ait Roket, Florida eyaletindeki Kennedy Uzay Merkezinden sorunsuz 1 şekilde uzaya fırlatıldı.

Heavy Falcon roketinin içine Tesla üretimi elektrikli spor bir araba'da yerleştirildi. 

Tesla'nın üst düzey yöneticisi milyarder girişimci Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX'in ürettiği Falcon Heavy'yi roketi Florida eyaletindeki Kennedy Uzay Merkezinden başarılı bir şekilde fırlatılmıştır.

Falcon Heavy Mars'a doğru giderken, fırlatıldıktan kısa bir süre sonra ise kapsülden ayrılan 2 roket Dünya'ya tekrar döndü, 3. ise Atlantik Okyanusu açıklarına inmesi bekleniyor. Dönen bu roketler ise yeniden kullanılabilecek. 

Heavy Falcon roketi, ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından 45 yıl önce aya gönderilen ilk insanlı uçuşta kullanılan roketten sonra özel 1 şirket tarafından uzaya fırlatılan en güçlü roket olma özelliğini taşımaktadır. 

Yaklaşık yüzbin kişi SpaceX'e ait ve dünyanın en güçlü roketinin fırlatılma anını izlemek için bölgeye akın ederken, milyonlarca kişi roketin yükselişini canlı yayınlardan naklen izledi.

Heavy Falcon roketinin içine Tesla üretimi elektrikli spor bir araba da yerleştirildi. Kırmızı Roadster'in sürücü koltuğunada astronot kıyafeti giyen cansız bir manken oturtuldu. 

Kapsülün güneş yörüngesinde yüzlerce, hatta milyonlarca yıl dönmesi bekleniyor. 

Bu gönderiye ifade bırak  Toplam oy: 4
1
2
1
0
0
0
0
YorumlarToplam 3 yorum yapılmıştır.
Avatar Seç
Avatar Seçimi Yapın
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gonderiler.com sorumlu tutulamaz.
 • Sinan 1 yıl önce

  Hmmmm napalim marslilar da ehliyet varsa sürsün diyecegim ama ortada masli da yokkiemoticon yakinda uzay böyle çılgınlar yüzünden çöplüğe dönecekemoticon Kafamıza çamaşır , çorap , atlet falan düşerse dilek ağacı gibi olmuş gök yüzünden şaşırmayın benceemoticonemoticon

  1 0 Yanıtla
 • Sevcan 1 yıl önce

  Vay be para insana neler yaptiriyor sorusunun cevabi işte okadar cok ki para demek ki uzaya bile boş yere milyonluk araba gönderebiliyor insan.

  0 0 Yanıtla
 • Sinan 1 yıl önce

  Arabayı uzaya gönderme amacını çözemedimemoticon Lüks spor arabayı uzaya göndermek tam bir görgüsüzlük örneği bence... Hayır o kadar ortalığa uzaya saçacak savuracak paran vardı bari hayırlı bir işe vesile etseydin sonradan görme....herif

  1 0 Yanıtla
Son Gönderiler
En Çok Okunan Gönderiler
gonderiler.com