Gönderiler

Bylock

03 Şubat 2019 - Son Güncelleme 03.02.2019 11:55 35 Yorum Yap

Bylock

Bylock ile ilgili bütün gelişmelere; en taze video ve görsellere; yazılara ve haber arşivine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bylock ile ilgili bütün gelişmelere; en taze video ve görsellere; yazılara ve haber arşivine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

ByLock, akilli cihazlarda (telefon, tablet vs.) kullanilan bir çesit mesajlasma yazilimidir. Türkiye'de gündeme gelme sebebi ise 15 Temmuz Darbe Girisimi'ni yapan ve FETÖ baglantili tüm kisilerin bu uygulamayi kullanmasidir.

ByLock'u siradan mesajlasma uygulamalarindan ayiran özelligi ise özel bir sifreleme sisteminin (kripto) olmasi ve herkesin kullanabilecegi bir yazilim olmamasi. Program, sadece kullanicilarin kullanici adlarini bilmesi ve karsidan gelen bir onay kodunun girilmesiyle çalisiyor. Yani program tek basina kullanilamiyor. Ayni zamanda karsilikli eklenen kisiyle iletisim kurulduktan sonra program otomatik olarak 3 gün içinde tüm mesajlari siliyor.

ByLock nedir, FETÖ baglantili yazilimcilarin 2014 tarihi itibariyle Hakim ve Savcilar Yüksek Kurulu seçimlerinden önce, FETÖ baglantili yazilimcilar tarafindan Android ve iOS tabanli cihazlar için gelistirilmistir.

Bu gönderiye ifade bırak  
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar
Avatar Seç
Avatar Seçimi Yapın
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gonderiler.com sorumlu tutulamaz.
Bu gönderi için henüz yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!..
Son Gönderiler
En Çok Okunan Gönderiler
gonderiler.com