Gönderiler

BBVA'nın yeni CEO'su Onur Genç oldu! Onur Genç Kimdir?

29 Kasım 2018 - Son Güncelleme 29.11.2018 00:47 133 Yorum Yap

BBVA'nın yeni CEO'su Onur Genç oldu! Onur Genç Kimdir?

Onur Genç Kimdir? Garanti Bankası'nın hakim ortağı İspanyol bankası Banco Bilbao Vizcaya Argentaria'nın (BBVA) Üst Y&o..

Onur Genç Kimdir? Garanti Bankası'nın hakim ortağı İspanyol bankası Banco Bilbao Vizcaya Argentaria'nın (BBVA) Üst Yöneticiliğine (CEO) Onur Genç'in getirildiği bildirildi. Grubun başarılı iştiraklerinden Garanti Bankası’ndan tepe yöneticiliğine yükselen Onur Genç, Türkiye operasyonunun da başarısının bir göstergesi olarak yorumlanıyor. Diğer yandan Yönetim Kurulu Başkanı Carlos Torres Vila ve BBVA Grup CEO’luğunu üstlenen Onur Genç açıklamalarda bulundu.

BBVA Grup CEO’luğunu üstlenen Onur Genç, Çok önemli vede gurur verici bir görevi üstleniyorum. BBVA Yönetim Kurulu’na bana duyduğu bu güven için öncelikle teşekkür ediyorum. BBVA'yı farklılaştıran misyon vede değerlerimize derinden inanıyorum. BBVA'nın tüm dünyada başarıyla yürüttüğü dönüşüm projesinin bir parçası olmaktan dolayı da ayrıca çok mutluyum. dedi.

ONUR GENÇ KİMDİR?

Onur Genç 1974 Trabzon doğumlu 44 yaşında, evli vede 14 yaşında ikiz çocuk babası. Seyahat etmekten, bilim kurgu, ekonomi vede tarih kitapları okumaktan çok zevk alıyor.

Genç üniversite giriş sınavında 1,2 milyon öğrenci arasından Türkiye Beşincisi oldu. 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği bölümünü birincilik ile bitirdi. 1997 yılında, Carnegie Mellon Üniversitesi İşletme yüksek lisans bölümünden, 4.00 / 4.00 not ortalamasıyla Henry Ford II Bursiyeri ve Akademik Üstün Başarı ödülleriyle mezun oldu.

2012 yılında Bireysel vede Özel Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Garanti Bankasına katıldı, daha sonrasında görevlerine ek olarak Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş.'ninde Genel Müdürlüğünü üstlendi.

2015 Eylül ayı itibarı ile de Garanti Bankasında kurumsal bankacılığa yönelik ek sorumluluklar alarak, Genel Müdür Vekili ünvanını aldı. Onur Genç, Ocak 2017'den beri BBVA Compass CEO'su ve Amerika Birleşik Devletleri Ülke Müdürü olarak görev yapıyor. Onur Genç, Garanti öncesinde, 1999 - 2012 yılları arasında, henüz 34 yaşında Kıdemli Ortak ve Türkiye Genel Müdürü seçildiği McKinsey & Company şirketinde çalıştı.

Bu gönderiye ifade bırak  
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar
Avatar Seç
Avatar Seçimi Yapın
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gonderiler.com sorumlu tutulamaz.
Bu gönderi için henüz yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!..
Son Gönderiler
En Çok Okunan Gönderiler
gonderiler.com