Gönderiler

2018 Yılı (ÖGG) Özel Güvenlik Sınavı Takvimi Belli Oldu Mu?

05 Ocak 2018 - Son Güncelleme 05.01.2018 16:56 389 Yorum Yap

2018 Yılı (ÖGG) Özel Güvenlik Sınavı Takvimi Belli Oldu Mu?

Özel Güvenlik Sınavları / 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun çerçevesinde yetkilendirilen ve de görev..

Özel Güvenlik Sınavları / 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun çerçevesinde yetkilendirilen ve de görevlendirilen Özel Güvenlik Görevlisi olmak için 2017 takvim yılında 6 sınav yapılması kararlaştırılmıştı. Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) olmak için eğitim kurumlarında yapılan eğitim programlarına katılmak zorunludur. Ve Eğitim sonrası Özel güvenlik sınavına girmek şarttır. Yapılacak olan güvenlik sınavında 100 soru soruluyor ve en az 60 puan alan adaylar sertifikayı alma hakkına sahip oluyor. Sınavı geçemeyen adaylar ise bir sonra ki 4 sınavda başarılı olmaya çalışıyor.

Son yıllarda güvenlik elemanı alımı çok yoğunlaştığından dolayı güvenlik kurs sayısında da büyük bir artış göstermektedir. Özel Güvenlik kursları belli bir  program dahilinde kursiyerlere özel güvenlik sertifikası alabilmeleri için yardımcı olmak ta ve adaylarda bu kurslar da özel güvenlik kursuyla mesleği öğrenmektedirler. Adaylar yılın belli tarihleri aralığında özel güvenlik sınavlarına girerek bilgileri test edit, ölçülmekte ve sınav da başarılı olan adaylar ise sertifikasını alarak, hemen iş başvuruları yapabilme hakkına sahip olmaktadırlar.

Son yıllarda bir çok gencin iş hayatına girişinde önemli bir yere sahip olan ÖGG güvenlik görevlisi personeli olabilmek için özel güvenlik eğitimi kurslarına devam etmek ve sınavlarına girmek gerekmektedir. Ve Sınavlarda başarılı olan adaylar güvenlik görevlisi iş başvurusu yapabilir. Kamu kurumları olsun özel iş yerleri olsun güvenlik kartı bulunmayan kişileri istihdam edememektedir. Ve 2018 Özel Güvenlik Sınav Takviminin yakın zamanda yayınlanması bekleniyor. Takvimde 2018 yılında yapılacak olan özel güvenlik sınav tarihleri ile eğitim bitiş tarihleri yer alacak.

Güvenlik görevlisi kurslarıyla hem meslek öğreniliyor hemide sınav'daki başarı derecelerine göre iş potansiyeli sunuluyor. Güvenlik Görevlisi mesleği son zamanların en gözde ve yoğun talep gören meslekleri arasında yerini aldı. İlk etapta adaylar serfitikayı almak için Özel Güvenlik Kursu ile mesleği öğreniyorlar. Ve Ardından Özel Güvenlik Temel Eğitim ve Yenileme Eğitimi Sınavına katılıyorlar vede Özel Güvenlik Sertifikalarını ayrıca kimliklerini alıp istedikleri yerlerde hemen işe başlama hakkına sahip oluyorlar. 

Güvenlik görevlisi kartlarıda 2 gruptan oluşmaktadır. Güvenlik eğitimine katılan kursiyerler, güvenlik kimlik kartlarını taşıdıkları kriterlere göre silahlı güvenlik kartı yada silahsız güvenlik kartı almaktadırlar.  

Bu gönderiye ifade bırak  Toplam oy: 3
2
1
0
0
0
0
0
Yorumlar
Avatar Seç
Avatar Seçimi Yapın
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gonderiler.com sorumlu tutulamaz.
Bu gönderi için henüz yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!..
Son Gönderiler
En Çok Okunan Gönderiler
gonderiler.com