Gönderiler

Yerli Malı Haftası

03 Şubat 2019 45 Yorum Yap

Yerli Malı Haftası

Yerli Malı Haftası ile ilgili bütün gelişmelere; en taze video ve görsellere; yazılara ve haber arşivine sayfamızdan ulaşabilirsiniz. ..

Yerli Malı Haftası ile ilgili bütün gelişmelere; en taze video ve görsellere; yazılara ve haber arşivine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yerli Mali Haftasi (resmi adiyla Tutum, Yatirim ve Türk Mallari Haftasi), 12-18 Aralik tarihleri arasinda Türkiye´de tüm  okullarda kutlanan özel haftadir. Hedefi, yerli tüketimin bilinçli olarak artirilmasidir. Bu hafta süresince tutumlu olmanin, yatirim yapmanin ve yerli mali kullanmanin önemi vurgulanir.

Okullarda ögretmen ve ögrenciler arasinda çesitli etkinlikler düzenlenir ve ögrencilerin yerli tüketimi yapmasina, tutumlu olmasina ve bilinçli tüketici olmasina dikkat çekilir.

Ülkemizde Yerli Mali Haftasi'nda ögrenci ve ögretmenler yerli mali olan yiyecekleri okullarda düzenlenen etkinliklerde bir arada tüketir.

Yapilan yerli mali etkinlikleri ile ögrencilere tüketilecek ürünlerin ülkede üretilen yerli ürünlerden seçilmesinin önemi anlatilir. Bu sayede ülkenin zenginlesmesine yönelik bir adim atilir. Etkinlikler esnasinda Türk mallari hakkinda çesitli bilgiler verilir, konuyla ilgili siirler ve bilgilendirici metinler okunur.

1946'dan beri kutlanan Tutum, Yatirim ve Yerli Mali Haftasi, ekonomik krizlerin yasanmamasi, yabanci ülkelere asiri para akisinin önüne geçilmesi ve toplum olarak bilinçli tüketicilik kavraminin yayilmasi için oldukça önemlidir.

Bu gönderiye ifade bırak  
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar
Avatar Seç
Avatar Seçimi Yapın
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gonderiler.com sorumlu tutulamaz.
Bu gönderi için henüz yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!..
Son Gönderiler
En Çok Okunan Gönderiler
gonderiler.com