Gönderiler

Whatsapp'ta silinen resimler tekrar nasıl geri getirilir?

12 Kasım 2018 - Son Güncelleme 27.11.2018 00:06 367 Yorum Yap

Whatsapp'ta silinen resimler tekrar nasıl geri getirilir?

Milyonlarca kullanıcısı olan popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp sohbet programında sildiğiniz 1 fotoğrafı geri getirmenin mümkü..

Milyonlarca kullanıcısı olan popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp sohbet programında sildiğiniz 1 fotoğrafı geri getirmenin mümkün olmadığını düşünenlerdenseniz eğer korkmanıza hiç gerek yok. Şimdi derin bir nefes alarak bu başlıktaki gönderimizi incelemeye başlayabilirsiniz. Peki Whatsappta silinen fotoğraflar, resimler geri nasıl getirilir? İşte silinen resimleri kurtarmanın en kolay çözümü…

Whatsapp, günümüzde hemen hemen herkesin telefonunda yüklüdür ve Whatsapp anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Mark Zuckerberg'in satın almasının beraberinde kullanıcı sayısını kat ve kart arttırmış olan muhteşem özellikleriyle kendini giderek sevdirmeyi başarmıştır. Şu anda ise vazgeçilmez uygulamalar arasında birinci sırada yer almaktadır. Ve bu uygulamada silinen resimlerin tekrar getirilmesinin imkansız olduğu düşünülür. Fakat böyle düşünmenize hiç gerek yok. Çünkü Whatsapp'ta silinen resimler nasıl geri getirilir başlıklı gönderiyi inceledikten hemen sonra derin bir nefes alacaksınız. Peki Cep telefonunu uygulaması olan Whatsapp'ta silinen resimleri nasıl geri yüklenir?

WHATSAPP'TA SİLİNEN RESİMLER, FOTOĞRAFLAR NASIL GERİ GETİRİLİR?

İstemeden sildiğiniz veya sildikten sonra pişman olduğunuz resimlerin bir kopyası başkasında yoksa onu kurtarmanın en kolay yolu Whatsapp yedeklerini geri yüklemek olacaktır. Popüler uygulamanın Android ve İOS sürümleri sırası ile Google Drive ve iCloud'a yedekleme işlevleri sunmaktadır. Ancak resmi sildikten sonra çok uzun bir süre geçmediyse aradan en son yedekleri geri yükleyerek fotoğrafı tekrar kurtarabilirsiniz.

Whatsapp'ta silinen resimleri geri yüklemek için;

Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği yolunu izleyin. Ve burada en son yedeğin ne zaman alındığını göreceksiniz. Resimleri son yedekleme işleminden sonra sildiyseniz eğer, WhatsAppcep telefonunuzdan kaldırıp tekrar yükleyerek silinen mesajları kurtarabilirsiniz. WhatsApp'ı tekrar kurup yükleme yaparken yedekten geri yüklemek isteyip istemediğinizi size sorulacak.

Ve bu işlemin son yedeklemeden sonraki mesajların silinmesine yol açabileceğini sakın unutmayın.

WHATSAPP KLASÖRÜNE KONTROL EDİN

iPhone telefon kullananlar telefonun tüm dosya sistemine göz atamadığı için bu yöntem sadece Android'de geçerlidir. WhatsApp gönderdiğiniz ya da aldığınız tüm resimleri varsayılan olarak bir klasörde saklıyor. Ve Resmi sohbetten silseniz bile bu klasörden silinmeyebilir; ve bu yüzden bir dosya yöneticisi kullanarak Dahili Hafıza > WhatsApp > Media > WhatsApp Images klasörüne göz atın.

WHATSAPP NEDİR?

WhatsApp, akıllı telefonlar için geliştirilmiş bir mesajlaşma, arama uygulaması. Yurtdışında seyahat ederken ya da çok uzaktayken, WhatsApp kullanan arkadaşlarınız ile dilediğiniz gibi mesajlaşabilir, çektiğiniz fotoğrafları ve videoları anlık olarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz, hem de hiç bir ücret ödemeden.

Bu gönderiye ifade bırak  Toplam oy: 12
2
10
0
0
0
0
0
Yorumlar
Avatar Seç
Avatar Seçimi Yapın
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gonderiler.com sorumlu tutulamaz.
Bu gönderi için henüz yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!..
Son Gönderiler
En Çok Okunan Gönderiler
gonderiler.com