Gönderiler

Uluslararası Suç Ve Ceza Film Festivali

03 Şubat 2019 97 Yorum Yap

Uluslararası Suç Ve Ceza Film Festivali

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali ile ilgili bütün gelişmelere; en taze video ve görsellere; yazılara ve haber arşivine..

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali ile ilgili bütün gelişmelere; en taze video ve görsellere; yazılara ve haber arşivine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Uluslararasi Suç ve Ceza Film Festivali'nin gerçeklestirilme fikri ilk olarak Prof. Dr. Adem Sözüer tarafindan ortaya atilmistir. Fikrin degerlendirilmesi üzerine İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öncülügünde harekete geçilmis ve proje hayata geçirilmistir.

Festivalin olusumunda Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Anabilim Dali ögretim elemanlari olmak üzere, yerli yabanci sinemacilar, sanatçilar ve akademisyenler, is dünyasi, resmi ve gönüllü kuruluslar katki sunmuslardir.

Festival ile dünyanin dört bir yanindan suç ve ceza temali filmler ile bu filmleri olusturanlari izleyici ile bulusturarak, sosyo-kültürel hayatin zenginlestirilmesi; belgesel, kisa ve uzun metraj filmler ile de sinema izleyicisini bulusturarak sinema sanatinin farkli kültürlerle tanismasina aracilik edilmektedir. Festivalin diger boyutuyla ise, Festival kapsaminda yapilan akademik etkinlikler ile bilimsel çalismalara katkida bulunmaya çalismaktadir.

Festival ile Türkiye sinemasi, sanatçilari ve bu alanda emek verenlerin yani sira ülkemizin sanatsal, kültürel ve bilimsel birikimi, yurtiçinde ve yurt disinda etkin biçimde tanitilmaktadir. Bu çerçevede, hem ulusal hem de uluslararasi kamuoyunda güncel olarak tartisma konusu edilen farkli temalar her yil Festivalin ana temasi olarak belirlenmektedir.

Düzenlenen Uluslararasi Suç ve Ceza Film Festivali'nin temel amaci; suç, ceza ve adaletle ilgili sorunlarin sinema sanatindaki yansimasini kitlelere ulastirarak, bu sorunlari sinema ve akademik perspektiften tartismak, hukuk, adalet ve insan haklari konusunda toplumsal bilinci gelistirmek, sinema sanati araciligiyla hukuksal-toplumsal sorunlarda uluslar arasi ölçekte farkindalik, iletisim, dayanisma ve isbirligini artirmak suretiyle, yerel ve evrensel planda hukukun üstünlügü ve demokrasinin etkinlesmesine katki saglamaktir.

Bu gönderiye ifade bırak  
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar
Avatar Seç
Avatar Seçimi Yapın
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gonderiler.com sorumlu tutulamaz.
Bu gönderi için henüz yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!..
Son Gönderiler
En Çok Okunan Gönderiler
gonderiler.com