Gönderiler

TEOG

03 Şubat 2019 34 Yorum Yap

TEOG

TEOG ile ilgili bütün gelişmelere; en taze video ve görsellere; yazılara ve haber arşivine sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Milli Egit..

TEOG ile ilgili bütün gelişmelere; en taze video ve görsellere; yazılara ve haber arşivine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Milli Egitim Bakanligi tarafindan gerçeklestirilen Temel Egitimden Ortaögretime Geçis Sinavi (TEOG), 8.sinif ögrencileri için yapilmakta olan sinavin kisa adidir.

TEOG sinavinda, Türkçe, matematik, fen bilimleri, yabanci dil, din kültürüve ahlak bilgisi ve T.C. inkilap tarihi ve Atatürkçülük derslerinin ögretim programlarinda yer alan kazanimlarini ögrencilerin elde etme seviyesinin ölçülmesi amaciyla çoktan seçmeli sorularin yer alacagi ortak sinavlar uygulanir.

Ortak sinavlarda alinan puanlar ilgili dersin birinci veya ikinci yazili puani olarak e-Okul Sistemi’ne girilir ve yil sonu basari puani hesaplamasina dahil edilir.

Her dönem yapilan ortak sinavlar sonucunda derslerin AOSP puanlari; Türkçe, matematik, fen bilimleri dersleri için dört; T.C. inkilap tarihi ve Atatürkçülük, yabanci dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri için iki katsayisi ile o dersin puani çarpilarak hesaplanir.

Ortaögretime yerlestirmeye esas puan hesaplamasinda; ögrencilerin; 6, 7 ve 8’inci sinif yil sonu basari puanlari ile 8'inci sinif AOSP’si toplanacak, elde edilen toplam puan ikiye bölünerek merkezi sistemle ögrenci aliminda kullanilan “ortaögretim kurumlarina yerlestirmeye esas puan” hesaplanir.

Bu gönderiye ifade bırak  
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar
Avatar Seç
Avatar Seçimi Yapın
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gonderiler.com sorumlu tutulamaz.
Bu gönderi için henüz yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!..
Son Gönderiler
En Çok Okunan Gönderiler
gonderiler.com