Gönderiler

Ses Ve Görüntü Bilişim Sistemi

03 Şubat 2019 52 Yorum Yap

Ses Ve Görüntü Bilişim Sistemi

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile ilgili bütün gelişmelere; en taze video ve görsellere; yazılara ve haber arşivine ..

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile ilgili bütün gelişmelere; en taze video ve görsellere; yazılara ve haber arşivine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Ses ve Görüntü Bilisim Sistemi (SEGBİS), 21 Eylül 2011 tarihinde Resmi gazetede yayimlanan yönetmelik ile birlikte kullanima baslamistir.

SEGBİS ile yargi çevresi disinda bulunan ya da mahkeme de hazir bulunamayan kisilerin video konferans ile dinlenmesi ve ifadelerinin kayit altina alinmasi saglanmaktadir. SEGBİS ile hem ifade alma ve sorgu islemleri hem de durusmalar video ile kayit altina alinabilmektedir.

SEGBİS'in hayata geçmesiyle, ülkemizin de taraf oldugu Avrupa İnsan Haklari Sözlesmesinin 5'inci maddesinin üçüncü fikrasinda belirtilen "makul sürede hâkim önüne çikarilma", 6'nci maddesinin birinci fikrasinda belirtilen "kendisine yöneltilen suçlamalar konusunda karar verecek olan mahkeme önünde makul sürede yargilanma" ilkeleri dogrultusunda insan haklari ihlallerinin önlenecegi; dolayisiyla, Ülkemizin maddi ve manevi tazminata mahkûm edilmesinin bu suretle önüne geçilecegi düsünülmektedir.

Ses ve Görüntü Bilisim Sistemi (SEGBİS) ihalesi 09.08.2012 tarihinde yapilmis ve ihaleyi kazanan firma kurulumlarini bitirmistir.

Bu gönderiye ifade bırak  
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar
Avatar Seç
Avatar Seçimi Yapın
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gonderiler.com sorumlu tutulamaz.
Bu gönderi için henüz yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!..
Son Gönderiler
En Çok Okunan Gönderiler
gonderiler.com