Gönderiler

Kamu Personeli Seçme Sınavı

03 Şubat 2019 53 Yorum Yap

Kamu Personeli Seçme Sınavı

Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili bütün gelişmelere; en taze video ve görsellere; yazılara ve haber arşivine sayfamızdan..

Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili bütün gelişmelere; en taze video ve görsellere; yazılara ve haber arşivine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kamu kurum ve kuruluslarinin bazi kadro ve pozisyonlarina, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapilacak Sinavlar Hakkinda Genel Yönetmelik” hükümleri uyarinca ÖSYM tarafindan yerlestirme yapilmaktadir.

Yukarida sözü edilen Yönetmeligin 2. maddesinde, kamu görevlerine ilk defa atama yapilacak kadrolar A Grubu Kadrolar ve B Grubu Kadrolar olmak üzere ikiye ayrilmistir.

a) A Grubu Kadrolar; Basbakanlik, Bakanliklar, bunlarin müstesarlik, baskanlik ve bagimsiz genel müdürlük düzeyindeki bagli ve ilgili kuruluslari ile bagli ortakliklarindaki, özel yarisma sinavina tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetisme programi sonrasi yeterlik sinavina tabi tutulan mesleklere iliskin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftis kurullarina,

b) B Grubu Kadrolar; kadrolari 190 sayili Kanun Hükmünde Kararname’nin eki listelerde yer alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bagli döner sermayeli kuruluslar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandiklari, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurduklari birlikler ile bunlara bagli döner sermayeli kuruluslar ve diger kamu kurum ve kuruluslarinda yukarida (a) bendinde belirtilmis olan meslekler disinda, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapilacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.

Bu gönderiye ifade bırak  
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar
Avatar Seç
Avatar Seçimi Yapın
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gonderiler.com sorumlu tutulamaz.
Bu gönderi için henüz yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!..
Son Gönderiler
En Çok Okunan Gönderiler
gonderiler.com