Gönderiler

FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü)

03 Şubat 2019 32 Yorum Yap

FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü)

FETÖ ile ilgili bütün gelişmelere; en taze video ve görsellere; yazılara ve haber arşivine sayfamızdan ulaşabilirsiniz. FET&O..

FETÖ ile ilgili bütün gelişmelere; en taze video ve görsellere; yazılara ve haber arşivine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü), devlet içerisine sizmis terör örgütüne verilen addir. Örgütün kurucusu ve lideri ABD'de firari olan giyabi tutuklu Fetullah Gülen'dir.

Örgüt yasa disi dinleme, izleme ile elde edilen bilgileri tehdit veya santaj olarak kullanarak Türkiye'de devletin bütün kurumlarini, güvenlik birimlerini, askeri yapiyi, adli idareyi ele geçirmeyi, uluslarasi düzeyde etkili siyasi ve ekonomik güç haline gelmeyi hedeflemektedir.

"Fetullahçi Terör Örgütü" ifadesi ilk defa İstanbul Emniyet Müdürlügü'nün hazirlamis oldugu bir fezlekede "Paralel Devlet Yapilanmasi" ile birlikte geçmistir. 

Fetullah Gülen liderligindeki bu örgüt, uzun yillar boyunca Türkiye'deki tüm kurumlardaki kilit noktalara örgüt mensubu kisileri yerlestirmistir.
FETÖ mensuplari, Türk Silahli Kuvvetleri'ne yerlestirdikleri örgüte bagli general seviyesindeki askerlerle 15 Temmuz'da askeri darbe girisiminde bulunarak Türkiye'yi ele geçirmeyi planlamistir.

Örgüt üyeleri talimatlarini aldigi Fetullah Gülen'e "hoca efendi" seklinde hitap ediyor, örgüt üyeleri iletisimlerini "ByLock, Eagle" gibi sifrelenmis özel yazilimlar ile yapiyor.

FETÖ örgütünde ayni zamanda hiyerarsik yapi da bulunmaktadir. Kilit isimler "dünya imami, cografi bölge imami, ülke imami, bölge imami, il imami, ilçe imami, semt imami, mahalle imami, ev imami, ser rehberler, belletmenler, ögrenci ve cemaat mensuplari, abiler, ablalar" gibi ünvanlarla kendi aralarinda hiyerarsik yapiya uyum saglamistir.

Bu gönderiye ifade bırak  
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar
Avatar Seç
Avatar Seçimi Yapın
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gonderiler.com sorumlu tutulamaz.
Bu gönderi için henüz yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!..
Son Gönderiler
En Çok Okunan Gönderiler
gonderiler.com