Gönderiler

23 Aralık 2017 ehliyet sınav sonuçları sorgulama ekranı tıkla öğren!

04 Ocak 2018 258 Yorum Yap

23 Aralık 2017 ehliyet sınav sonuçları sorgulama ekranı tıkla öğren!

23 Aralık tarihinde yapılan Ehliyet sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı MEB'in resmi sayfasında erişime açıldı. Sorgulama yapmak i&cce..

23 Aralık tarihinde yapılan Ehliyet sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı MEB'in resmi sayfasında erişime açıldı. Sorgulama yapmak için TC kimlik numarası gerekiyor.

Yazılı sınavdan geçen adaylar ise direksiyon sınavına girmeye hak kazanıyor.

Ehliyet sınavı 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Her 1 sorunun değeri, 2 puandır. Adayların başarılı olabilmesi içinse en az 35 soruyu doğru olarak cevaplandırması gerekir. 

Sınavdan en az 70 puan alanlar ise direksiyon sınavına girmeye hak kazanır. 23 Aralık'ta yapılan sınavın sonuçları, 4 Ocak'ta açıklanacak. Ve bugün 4 ocak ehliyet sınav sonuçları açıklandı. Adaylar, MEB internet sitesinden T.C. kimlik no'suyla sonuçlarını sorgulayabilecekler.

Direksiyon sınavında da 70 puan alan adaylar, stajyer ehliyet almaya hak kazanırlar.

Peki stajyer ehliyet nedir?

Direksiyon sınavını geçenler, stajyer ehliyet sahibi olurlar. ve Stajyer ehliyet için verilen süre, 2 yıldır. Adayların bu süreç içersinde başarılı olabilmesi için, 75 ceza puanına ulaşmaması gerekir. ve 75 ceza puanına ulaşanların ehliyetlerine el konulur. Ehliyeti alınanlar, psikoteknik teste girerler. Sonrasında Test sonucunda ehliyet alınabilmesi için, sürücü kursuna kayıt olunarak yeniden sınava girilmesi gerekir.

Bu gönderiye ifade bırak  
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar
Avatar Seç
Avatar Seçimi Yapın
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gonderiler.com sorumlu tutulamaz.
Bu gönderi için henüz yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!..
Son Gönderiler
En Çok Okunan Gönderiler
gonderiler.com